Samsunda konteyner taşıma hizmetleri

Genel Yük Taşıma hizmetleri 

Karayolu Taşımacılığının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?

Karayolu taşımacılığının en önemli avantajı düşük miktardaki ürünlerin kısa ve orta mesafelerde esnek ve hızlı bir biçimde taşınmasına olanak vermesidir. Böylece firmalar sipariş bazlı çalışmanın getirmiş olduğu "just in time" teslimatlar yapabilme olanağı sağlamaktadırlar. Ayrıca karayolu taşımalar ile limanlarda yaşanacak bekleme süreleri by-pass edilmekte ve ürünlerin doğrudan müşterilerin depolarına teslimatı sağlanabilmektedir. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerine karayolu ile yapılan yüklemelerde alıcılar hızlıca mallarını depolarına alabilmektedir. Karayolunda da ürünler tıpkı denizyolu taşımalarında olduğu gibi güven içerisinde alıcılara ulaştırılabilmektedir. 

 

Hızlı taşıma olanağı

Müşterinin deposuna kadar kolayca teslimat yapabilme

Güvenli taşıma

 

Türkiye'nin İhracatında Karayolu Taşımacılığının Rolü Nedir?

Karayolu taşımacılığı Türkiye'nin dış ticaretinin parasal olarak %36,3'lük kısmının taşınmasında tercih edilen taşıma yöntemidir. Türkiye'den karayolu taşımacılığı ile batı yönünde karadan balkan ülkelerine ve ro-ro taşımalarla İtalya üzerinden diğer Avrupa ülkelerine, kuzey-kuzeydoğu yönünde ro-ro taşımaları ile Rusya'nın birçok limanına, karadan ise Gürcistan ve İran'a, güneydoğu yönünde ise karadan orta doğu ülkelerine ihracat yüklerinin ulaştırılması mümkün olmaktadır. 

 

Sahip olduğumuz geniş araç parkuru, çok çeşitli ekipmanlara sahip güçlü araçlarımızla her tonaj ve tipteki yüklemeleri sorunsuz olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

 

Uzman kadromuz, profesyonel planlama ve doğru araçlarla, yükleme, boşaltma ve nihayet taşıma işlemi sorunsuzca yerine getirilmektedir.